...viata. Stiati ca oamenii cauta pe Google si pe Youtube "sad songs that make you cry"?
...iubire. Cum se face ca uneori tine mai putin decat un razboi?
Nu stiu daca nu cumva am ales un drum gresit, daca nu cumva am luat-o pe drumul catre nicaieri, dar risc si merg mai departe. Voi alege singura calea gresita, e mult mai bine decat sa dai vina pe altii. Un an... atata mi se pare mie ca mai e pana cand imi voi da seama de cine sunt cu adevarat. Ca si cum peste un an as creste cat altii in zece, ca si cum fix peste un an ma voi transforma in timpul noptii si imi vor creste aripi, ca si cum a doua zi as invata sa zbor. Si poate asa va fi... Ma bucur ca nu stiu ce se va intampla mai departe.
...putere. Ce mananca un invingator?
20 September 2008
10 September 2008
Make me angry
Ti s-a intamplat vreodata sa iti fie dor de propriile lacrimi? Aproape ca imi pare rau ca nu mai pot scrie despre mine. In ultima vreme, ascultand povestile oamenilor din jurul meu, mi-am adus aminte cat de vicleana este iubirea. Nu cred insa ca am gasit cuvantul cel mai potrivit, dar stiu sigur ca din cauza ei ajungem sa luam cele mai nesanatoase decizii. Desigur, unii cred ca dragostea e plamadita din agonie si extaz. Si cei care mai trec pe aici din cand in cand stiu prea bine ce cred eu despre iubire asa ca nu mai are rost sa spun din nou. E un post pe care nu il simt, dar il scriu. Nu inteleg de ce ne facem rau singuri, de ce lungim la nesfarsit acea stare de rau desi stim ca sfarsitul va fi unul care ne va face sa ne prabusim. Si pentru ca in aceasta perioada nu ma inspira nimic, nici macar muzica, cred ca trei puncte de suspensie ar fi sfarsitul perfect...
08 September 2008
Ganduri albastre...
"Poate ca toate intrebarile acelea nu isi aveau rostul, poate m-am lasat influentat de cei care nu erau in stare sa ma inteleaga, poate mi-a pasat prea mult de ce credeau niste simpli straini, poate ca am gresit... Dar m-am gandit tot timpul daca toate astea aveau sa duca undeva...Pana la urma, eram al tau. Nefericit si aproape mereu singur, dar eram al tau. Iar acum nici nu indraznesc sa revin. Ma simt ingropat atat de adanc incat chiar daca as sapa intreaga noapte, nu as iesi la suprafata. Nu ar fi trebuit sa imi pese, nu-i asa? Acum stiu asta, dar imi este aproape imposibil sa ma intorc..."
(Ganduri albastre)
(Ganduri albastre)
The Cat Empire-Fishies
Bine, recunosc, nu prea mai am chef de scris zilele astea si nu are rost sa scriu daca nu ma inspira nimic. :) Asa ca pana atunci va arat doar cum ma simt. :) Da, ca un peste in apa. :)
05 September 2008
Parov Stelar-Matilda
Am renuntat sa mai spun ca piesa mea preferata e "Chambermaid Swing" pentru ca apoi a aparut a doua preferata, apoi a treia si tot asa...
Subscribe to:
Posts (Atom)
With the past, I have nothing to do; nor with the future. I live now. Ralph Waldo Emerson
Don’t pray when it rains if you don’t pray when the sun shines.
Don’t pray when it rains if you don’t pray when the sun shines.
îmi ţin fericirea în buzunare, în zeci de buzunare cusute pe dos.
50
(74)
VLP la MTV Romania
(1)
acasa in viena
(12)
adevaratul verde ursuz
(202)
aici ne-am chinuit neuronii mai mult decat de obicei
(24)
aiurea-n tramvai
(458)
bbberlin
(4)
cantec pentru a te face sa zambesti
(285)
cu inima cat un purice
(158)
fericirea sta intr-o ceasca de ceai
(212)
imi doresc
(100)
intr-o zi... o sa scriu o carte despre tine
(66)
ipocritii nu mi-au placut niciodata
(13)
iubire etc.
(214)
lamultianimie
(8)
leapsa
(10)
maria
(3)
melancolii si firimituri
(256)
micul Paris
(687)
mie-mi plac
(54)
my precious to do list
(190)
nepasare
(78)
o carte
(71)
pentru verde ursuz de la strainii calatori printre randuri
(5)
povesti cu si despre carturesti
(21)
tu ai miros de soare
(82)
un fel de stare de bine
(229)
un fel de stare de rau
(112)
un soi ciudat de erotism adolescentin
(75)
ursuzonime
(43)
varugamsavacumparatibilet
(20)
verde ursuz in bucatarie
(27)
