28 July 2008

Sharing is good

Depinde si ce anume decizi sa imparti cu ceilalti. For today, cea mai recenta "excursie". My thoughts... maybe next week.
Azi... prima mea intalnire cu Sibiul and a Prince Charming.










20 July 2008

Same old story, same old me

Ce mai e nou sub soare?! Ei bine, au upgradat (am contribuit la stalcirea limbii romane cu acest cuvant) Last fm-ul. Cred ca acesta e unul dintre cele mai folositoare site-uri, not to mention ca descurajeaza pirateria. L-au facut mai frumos, dar se incarca un picut mai greu (sau poate e reteaua mea de vina, deci nu va luati dupa mine, incercati-l singuri).
Something else, you say? Well, plec la Sibiu. Yes, it's one of those lovely trips mai mult sau mai putin pregatite din timp. Si da, abia astept sa ma urc in tren. Mai ca v-as promite si niste poze, desi inca nu stiu daca sa iau dupa mine aparatul. Mais on va voir...
Pentru astazi recomand tarta cu visine. :) E duminica. :D

16 July 2008

Let it snow...

Chiar si o mica furtuna nu mi-ar tulbura prea mult apele. E totul atat de bine... Am lasat acolo o parte din mine si sper ca la intoarcere o voi regasi. De doua saptamani traiesc un vis. Si devine din ce in ce mai frumos. E departe de a fi complet, dar e al meu si vreau sa il traiesc pana la capat.

14 July 2008

Les choses terribles...

Mi-am luat un ceainic si mi-am pierdut pantalonii negri. E ca si cum in casa asta lucrurile dispar in neant, ca si cum intr-o zi se hotarasc sa isi ia lumea in cap si pleaca. Si peste cateva luni de zile, uneori ani, se intorc spasite, iar eu le privesc bucuroasa si ma gandesc ca uitasem de ele. Niciodata nu ma supar pe ele pentru ca si-au luat lumea in cap. Si eu as vrea uneori sa plec asa, pur si simplu sa dau din maini si sa incep sa zbor. Dar cu oamenii e mai greu, noi nu suntem haine, cineva ar vedea imediat ca lipsim. Daca as fi o camasuta, as zbura departe si urmaritorii de haine s-ar lua dupa mine, dar eu as zbura sus de tot si m-as agata de aripa unui avion. Un copilas mic i-ar spune mamei lui ca a vazut o camasa printre nori, dar mama lui nu l-ar crede pentru ca, asa cum stim, copiii au o imaginatie bogata si tinem cont de parerile lor abia cand se fac adulti (si atunci e prea tarziu).
M-as face si ceainic, dar asta o stiti deja. Cred totusi ca mi-ar fi mai greu sa zbor si cu siguranta as intampina dificultati la aterizare.

Tot verde, insa mai putin ursuz

God showed me once again that miracles happen.
With the past, I have nothing to do; nor with the future. I live now. Ralph Waldo Emerson

Don’t pray when it rains if you don’t pray when the sun shines.




îmi ţin fericirea în buzunare, în zeci de buzunare cusute pe dos.

My photo
scriu pentru mine, ca să cresc mare